1980 yılında Istanbul da doğmuştur. Yazar ve müzisyen bir dedenin torunu, gazeteci bir annenin oğlu olan berberoğlu'nun çocukluğu okuduğu ilkokulun hemen yanındaki Hürriyet gazetesinde geçer. O yıllarda yazı işlerinin toplantı masasında kendine yer edinmeyi başaran berberoğlu, ilk öykülerini henüz 10 yaşındayken yazmaya başlar. Öyküler ve öykülerin zihninlerde yarattığı görselliğe ilgi duyan berberoğlu, iş hayatına küçük yaşlarda mahalle arasındaki bir fotoğrafçıda çırak olarak başlar. Herzaman "bir adım daha ileri" felsefesiyle kendini geliştirdir. Hayalleri ve amaçları ile ilgili yeni şeyler öğrenmek ve içindeki bu istek onun en büyük özelliği olmuştur.

Bilgi ve öğrenme arayışı devam etmektedir. Üniversite eğitimi için Doğu Akdeniz Üniversitesi'ne gider ve burada okulun imkanları ile projeler geliştirir. Bu süre zarfında çalışmalarına devam eder, birçok kısa film senaryosu yazar ve onları hayata geçirir.

Evli ve bir çocuk babası olan Barış Berberoğlu, reklam yönetmenliği ve eğitmenliğini sürdürüken ilk sinema filmi "babamı beklerken"in hazırlıklarına devam etmektedir.